Panely

Při volbě panelů jsme vsadili na výrobce evropské (výrobce Energetica)  a americké (výrobce Maxeon, dříve Sunpower). Oba výrobci nabízí nadprůměrnou produktovou záruku. Záruka na výkon se pohybuje mezi 91-93% po 25 letech. 

 

Rekordmanem je zde opět Maxeon, který v roci 2022 posunul nový rekord v efektivitě článků, ve výkonnostní záruce i v celkové produktové záruce.

 

Na konkrétní požadavek ale umíme pracovat i s panely jiných výrobcu.

Společnost prodělala velkou reorganizační změnu, ale co zůstává je její pověst nejvyšší kvality panelů. Ať už absorbce difuzního světla, měděné spoje, robustnejší rám a další charakteristiky dělají z těchto panelů dražší, ale volbu pro všechny, kteří sází na jistotu a kvalitu, a nevadí jim výrazně si připlatit.

 

V roce 2022 firma přichází s novým nejefektivnějším panelem na trhu s účinností 22.8%. Ve vztahu k zákazníkům přináší zvýšení záruky na výkon na 93% po 23 letech a celkovou produktovou záruku zvyšuje na 40 let u vybraných modelových řad. U Společnosti která je na trhu od roku 1985 a jejíž články používa i NASA lze tyto čísla brát seriózně. 

 

Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

Panely sklo-sklo značky Solitek jsme si vybrali pro čistý design a především pro možnost využití speciálního konstrukčního systému, který slouží jako plnohodnotná krytina.

 

Zákazníkovi solární střecha nahradí výdaje spojené s klasickou krytinou a zajistí návratnost samotnou výrobou elektřiny. Tuto technologii lze začlenit jak do střechny tak do zimních záhrad, krytích stání apod. Výrobce poskytuje kombinovanou záruku 30 let na produkt a 87% záruku výkonu po 30 letech.

 

Samostatnou kapitolu tvoří celořerné panely BLACKSTAR, které jsou i pohledově opravdu povedené.

Nový ryze evropský  hráč na trhu, jehož design i výroba probíhá v Rakousku.

Celá výroba běží z obnovitelných zdrojů – kombinace slunce, přilehlé vodní elektrárny a bioplynové stanice. I vnitropodniková železnice zajišťující transport je poháněná z čisté elektřiny.

 

Výrobce si zajistil celou řadu patentů, díky kterým mají panely dosáhnout na účinnosti 91-92% výkonu po 25 letech provozu (podle jednotlivé produktové řady). Základem je 17 letá záruka a s připlatkem nabízí záruku 25 let. Prémiové panely, které se vyrábí u našich sousedů, což kvitujeme a podporujeme.

 

Nevýhodou je jedině fakt, že se jedná o mladší firmu (každý někdy musí začít).