Panely

Panely představují motor celého systému a přitom musí odolat extrémním podmínkám – vysoké teploty přes 80 stupňů v létě, mráz, sníh a led v zimě, přes rok případně kroupy a nečistoty jako je pyl a prach. Z toho důvodu jsme věnovali výběru výrobce panelů velkou váhu.

Pro značku SUNPOWER je naše společnost instalačním partnerem pro Českou republiku. Panely SUNPOWER představují jednoznačně to nejlepší co je na trhu dostupné mezi panely. Výrobce se pravidelně umísťuje na nejvyšších příčkách při nezávislých hodnoceních FV panelů, vývoj společnosti spolupracuje s NASA. Sunpower na všechny panely poskytuje kombinovanou záruku 25 let na výkon i na produkt. V případě základní řady panelů uvádí záruku na výkon 85,6 % po 25 letech. V případě prémiových řad jako jediný výrobce garantuje záruku 92 % výkonnosti po 25 letech.

 

Díky velkému množství technologických patentů tyto panely dlouhodobě zcela jednoznačně překonávají konkurenci.

Pro značku Solitek je naše společnost instalačním partnerem pro Českou republiku. Panely sklo-sklo značky Solitek jsme si vybrali pro čistý design a především pro možnost využití speciálního konstrukčního systému, který slouží jako plnohodnotná krytina. Zákazníkovi solární střecha nahradí výdaje spojené s klasickou krytinou a zajistí návratnost samotnou výrobou elektřiny. Tuto technologii lze začlenit jak do střechy tak do zimních zahrad, krytích stání apod. Výrobce poskytuje kombinovanou záruku 30 let na produkt a 87% záruku výkonu po 30 letech.

Nový ryze evropský  hráč na trhu, design i výroba probíhá v Rakousku a výrobce nabízí velmi zajímavé produktové i výkonnostní záruky. To není to jediné – samotná výrobna je emisně neutrální – tedy ze slunce, z přilehlé vodní elektrárny  vyrábí elektřinu pro výroba panelů. I železnice zajištující transport je poháněna z čisté elektřiny. Z tohoto pohledu se jedná se o továrnu nové generace. 

Výrobce si navíc zajistil celou řadu patentů, díky kterým mají panely dosáhnout na min 91 % výkonu po 25 letech provozu. Některé instituce naznačují dokonce vyšší čísla. Základem je 17 letá záruka a s příplatkem nabízí záruku 25 let.