25energy

Dotace na fotovoltaiku

25energy

Elektrárny zajištujeme klientům včetně podání žádosti o dotaci. Výše dotace se řídí stejnými metodickými pravidly pro všechny žadatele a vypočítává se z instalovaného výkonu a kapacity baterie.

Dotace

Kolik Vám přinese?

Zjednodušeně lze říct, že majitelé rodinných domů  mohou čerpat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu až 205.000 Kč, maximálně však 50 % způsobilých výdajů a v případě tzv. „znevýhodněných“ krajů se počítá další bonus 10 % na celkovou částku. 

Elektrárna musí být umístěna na střeše objektu či přístřešku, stodole, pergole a dům musí být veden jako objekt k k bydlení, v případě rekreačních objektů v něm musí mít někdo vedené trvalé bydlení po dobu minimálně dva roky.

Dále lze čerpat 30.000 Kč na nabíjecí stanici pro elektro vůz, a to hned na dvě v případě rodinných domů. 

V případě podání žádosti současně lze získat bonus ve výši 10.000 Kč. To se týká i dalších tzv. křížových opatření jako je kombinace s tepelným čerpadlem.

Pro ulehčení lze říct, že elektrárna o výkonu 6 kWp a baterii o kapacitě 10 kWh představuje systém na který lze získat plnou dotaci 205.000 Kč. S přidáním dvou nabíjecích stanic a podáním žádosti současně s tepelným čerpadlem dostanete na systém dotaci až do výše 285.000 Kč. Pokud se nacházíte v tzv. „znevýhodněném“ kraji, bude tato částka ještě vyšší.

Dotace

Souhrn v číslech

DOTACE
Celkem lze čerpat dotaci
225.000 Kč
Celkova výše na FVE
Bonus nabíjecí stanice
10.000 Kč
v případě podání žádosti současně s FVE
Nabíjecí stanice 2x
60.000 Kč
30.000 Kč na jednu nabíjecí stanici
Bonus na tepelné čerpadlo
10.000 Kč
v případě podání žádosti současně s FVE

Konzultace zdarma

Pokud budete chtít nezávaznou nabídku, konzultaci, projekt či domluvit servisní zásah, nás tým je Vám k dispozici. Zavolejte nám, nebo vyplňte formulář a my se Vám obratem ozveme.

 • 01 Nezávazná konzultace
 • 02 Návrh a nacenění
 • 03 Realizace
 • 04 Dotace
 • 05 Šetříte

Kontaktujte nás a získejte nabídku na míru

  Partneři

  Naši partneři a technologie

  PARTNEŘI
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  NAHORU