Sestava Victron
„naše česká alternativa“

Pro zákazníky, kteří hledají primárně vyšší výkon a delší životnost fotovoltaiky nabízíme výkonnější alternativu. Toto reverzní dílo jsme sestavili jako odpověď čínským setům, které jsou za nás přeci jen kompromisní co do předpokládané životnosti, výkonu a možnosti rozšiřování.

Jedná se o robustní koncepci jednoho fotovoltaického střídače a tří bateriových střídačů, kterými suplujeme asymetrický provoz po fázích.  V návrhu používáme střídače Solaredge (izraelské výroby), které umožňují výrobu na úrovni panelů, nebo střídače Fronius (rakouské výroby), patřící mezi věhlasné výrobce střídačů, případně nově pracujeme s americkými mikrostřídači enPhase. Sestavu můžeme doplnit libovolnou baterií a nejsme vázáni jen na produkt jednoho výrobce.

 • vyšší výkon
 • fotovoltaický střídač se zárukou až 25 let
 • tři bateriové měniče s baterií, kterou si volí zákazník
 • rozdíl v ceně proti čínským sestavám je u srovnatelných elektráren od 80 tisíc Kč.

Sestava Solaredge pracuje s výkonovými optimizéry, které se přidávají pod každý panel, nebo pod dva. Díky tomu nepřicházíte nejslabším panelem o výkon pokud je jeden panel znečištěný, nebo zastíněný. Zbytek stringu funguje dál bez omezení. U jiných systémů se výroba celé větvě řídí nejslabším panelem. Rozdíly ve výrobě na úrovni jednotlivých panelů bývají v praxi překvapivě vysoké.

Delší záruka, vyšší stupeň bezpečnosti.

Dalším důležitým aspektem je bezpečnost – panely v tomto systému mohou být v případě požáru domu galvanicky odpojeny – velký bezpečnostní prvek. U komerčních elektráren bývá tato technologie často přímo vyžadována. 

Záruka optimizéru je v základu 25 let a na střídače poskytuje Solaredge záruku 12 let s možností rozšíření na 20 a 25 let.

Na tento systém můžeme připojit libovolné baterie, které pracují na malém napětí 48 V (vyšší bezpečnost). Zapojení baterií je paralelní, a tedy i případně rozšíření baterie není problematické jako u vysokonapěťových čínských sestav. V případě výměny baterie, ke které může časem dojít, není zákazník vázán na produkt jednoho výrobce, ale může zvolit baterie, které dnes možná ještě ani nejsou na trhu. Otevřené komunikace jsme využili i my při navržení vlastní baterie.

K sestavě můžeme dopojit i další výrobny (at už větrnou turbínu, nebo dieselový či plynový agregát), fungující jako záložní síť.To je velmi zásadní prvek pro objekty, kde jsou výpadky častější, nebo pro zákazníky, kteří chtějí být připraveni i na delší ryze ostrovní provoz. Sestava Victron zkrátka nabízí tzv. otevřené řešení.

V případě dlouhodobého výpadku elektrické  sítě může dojít k naprostému vybití baterie, v takovém případě, i když bude svítit, nenaběhne ani elektrárna, protože střídač potřebuje síť.

Sestavu Victron můžeme doplnit menším okruhem s několika panely, které dobijí baterii přímo stejnosměrným proudem přes MPPT trackery. Takto se baterie dobije na kritickou úroveň, obnoví vnitřní síť, a tím opět spustí celou elektrárnu. Prosté a efektivní.

Koncepce střídačů Victron musí odpovídat tomu, že budou fungovat za všech okolností. Střídače tak dokážou zvládat nárazově dvojnásobek výkonu a v porovnání s čínskými sety mohou pokrýt znatelně vyšší odběry po delší dobu. To představuje větší možnosti ve vztahu k fungování v ostrovním provozu. V kombinaci s fotovoltaickým střídačem představuje výrazně výkonnější výkon v případě výpadku.

Elektrárnu můžeme stavět v různých výkonových provedeních. Můžeme škálovat také výkon baterie a nejsme vázání na několik málo výkonových řad, které jsou běžně dostupné. Od menších sestav odpovídajících běžnému použití v rodinných domech, až po sestavu, která bude výkonnostně několikrát silnější a bude uplatnitelná pro ryze ostrovní provozy, bunkry apod.

Samozřejmostí je celá řada nastavení umožňující nucené nabíjení a vybíjení baterie podle ceny na spotu, nízkém nebo vysokém tarifu apod. Do budoucna připravujeme my i celá řada hráčů na trhu různé produkty, díky kterým se z baterie může stát aktivně vydělávající prvek solární elektrárny. 

     

Konzultace zdarma

Pokud budete chtít nezávaznou nabídku, konzultaci, či projekt, náš tým je Vám k dispozici. Zavolejte nám, nebo vyplňte kontaktní formulář a my se Vám obratem ozveme.

 • 01 Nezávazná konzultace
 • 02 Návrh a nacenění
 • 03 Realizace
 • 04 Dotace
 • 05 Šetříte

Kontaktujte nás a získejte nabídku na míru

  Partneři

  Naši partneři a technologie

  PARTNEŘI
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  ..
  NAHORU