Střídače

Střídač je řídícím centrem, v podstatě mozkem celé instalace. Určuje účinnost a využití elektřiny. Hybridních systémů je celá řada, my jsme vybrali technologie, které mají být spolehlivé za všech okolností a vydržet desítky let, obzvlášť ve specifických podmínkách v ČR. Nejrobustnější systémy si stavíme sami.

Během několika let se tato izraelské firma stala absolutním lídrem trhu. Monitoring na úrovni panelů a vzdálená správa znamená až o 25% levnější náklady na servis a údržbu FVE (OPEX) a až o 4 % vyšší výnos z provozu. Absolutní přehled o systému garantuje 100% výrobu po dobu životnosti, včetně monitoringu jednotlivých panelů a vysoké požární bezpečnosti. Možnost prodloužení záruky na napěťový střídač je stanovena na 25 let u rodinných domů, základní záruka na optimizéry umožňující výrobu každého panelu samostatně je stanovena již v základu na 25 let. V případě komerčních instalací je možno produktové záruky prodloužit na 20 let.

Střídače SolarEdge jsou perfektním 1fázovým řešením pro rezidenční elektrárny a téměř bezkonkurenčním řešením pro komerční instalace.


K systémům Solaredge doplňujeme bateriové systémy podle konkrétního systému.

Společnost Victron představuje mezi odborníky nezpochybnitelné řešení pro nezávislé dodávky elektřiny. Tento holandský výrobce proslul systémy, které se uplatnily v lodním sektoru a v místech, kde je zapotřebí především naprosto spolehlivé dodávky elektřiny nezávisle na síti. S použitím této technologie skládáme robustní systémy vhodné i jako čistě ostrovní provozy. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, výhodou je naopak ona robustnost a spolehlivost, možnost připojení dalších zdrojů, komunikace a řízení baterií na nízkem napětí 48V.

Samozřejmostí je možnost vzdáleného přístupu, monitoringu a servisu.