czech / english

Řešení pro bytové domy

Realizujeme sdílené fotovoltaické elektrárny na klíč pro družstva nebo SVJ, se kterými jednoduše ušetříte náklady na energii ve společných prostorách i jednotlivých bytech. Řádně posoudíme konkrétní potřeby a navrhneme správné výkony a kapacity tak, aby energie nechyběla ani nepřebývala.

FOTOVOLTAIKA PRO BYTOVÉ DOMY

POMÁHÁ UŠETŘIT 50–80 % ROČNÍCH NÁKLADŮ NA ELEKTŘINU

Na střechu budovy bytového domu nainstalujeme fotovoltaickou elektrárnu, vyrobená elektřina pak může být využita ve společných prostorách bytového domu pro výtah, osvětlení, ohřev teplé vody, kamerový systém či například dobíjení elektromobilů, stejně tak se jednoduše sdílí po již existujících kabelech mezi jednotlivé členy sdílení až do spotřebičů v jejich bytech. Nespotřebovanou energii lze uložit do baterií a využít v době, kdy nesvítí slunce.

Hlavní výhody

FOTOVOLTAIKY PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

Věděli jste?

VÝHODY FOTOVOLTAIKY MOHOU UŽÍVAT NEJEN VLASTNÍCI RODINNÝCH DOMŮ, ALE I TI, KDO BYDLÍ V BYTOVÝCH DOMECH.

Díky nové vyhlášce ERÚ se od 1. 1. 2023 může fotovoltaika instalovat i bez 100% souhlasu všech vlastníků bytových jednotek. Stačí jejich většina – konkrétní poměr hlasů, které se musí vyslovit pro, je dán stanovami daného SVJ.

Jak to funguje

POMÁHÁ UŠETŘIT 50–80 % ROČNÍCH NÁKLADŮ NA ELEKTŘINU

Sdílejte elektřinu vyrobenou společným výrobním zdrojem (fotovoltaickou elektrárnou) v rámci jednoho objektu. Energii lze sdílet ve společných prostorech i mezi jednotlivými byty.

Základním pilířem jsou skupiny zákazníků, účastníků komunity, jejichž členové si mohou navzájem mezi sebou sdílet elektřinu, která bude vyrobena pomocí fotovoltaické elektrárny. Elektřinu, kterou tato elektrárna vyrobí, následně sdílí jednotlivé domácnosti, které jsou zahrnuty do energetického společenství, komunity.

V rámci sdílení elektřiny je stanoveno vůdčí odběrné místo (dále jen OMv), ke kterému je připojen zdroj.

Většinou se bude jednat o místo společné spotřeby (výtahy, osvětlení) a následně přidružená odběrná místa (dále jen OMp), která se účastní sdílení. Všechna odběrná místa jsou osazena distribučními elektroměry, které umožňují sběr dat v 15 minutových intervalech.

Vyrobenou energii nejprve využívá vůdčí odběrné místo. Vzniklý přebytek nad rámec spotřeby OMv mohou využívat přidružená odběrná místa jednotlivých účastníků komunity za předpokladu, že v daném 15 minutovém intervalu měření mají registrovánu vlastní spotřebu. Rozúčtování spotřebované elektřiny ze společného zdroje provádí distributor podle alokačního klíče, který si účastníci komunity předem dohodnou.

Realizace

REFERENČNÍ PROJEKTY

Nezávazná poptávka

kontaktujte nás

Máte dotaz?

Váháte, které řešení je pro vás to pravé? Chcete se na něco zeptat?

Zavolejte nám:

+420 222 263 787

nebo nám napište:

[email protected]